O Mnie

Nazywam się Edyta Anyszka. Od 15 lat jestem szczęśliwą żoną, mamą dwójki najlepszych nauczycieli na świecie – moich dzieci – Antosia i Frania. Mieszkam na wsi, uwielbiam sielskie, rustykalne klimaty, może dlatego też mam bzika na punkcie lawendy. Zresztą mam nią obsadzone pół ogrodu i myślę gdzie jeszcze posadzić kolejne sadzonki….

Cieple rustykalne wnętrza to coś, co sprawia, że czuję się najlepiej. Uwielbiam chodzić na boso. Pisząc ten tekst patrzę na swój ogród, który jest w pełni kwitnienia. Wszystko kipi życiem i kolorami. Uwielbiam to.

Kolory to coś, co przyciąga moja uwagę. Nieważne czy jestem w sklepie z ubraniami czy w obcym zakątku świata. Uwielbiam zwierzęta i ciepłe wnętrza, choć czasami nie pogardzę przemianą w salonową lwicę.

Zawsze towarzyszyła mi niesamowita radość w sercu gdy widziałam piękne, kolorowe obrazy. Nie pamiętam jak wyglądały moje rysunki, gdy byłam małym dzieckiem. Pamiętam tylko, że wszyscy mi mówili, iż ładnie rysuję, ale na tym się skończyło. A może wręcz zaczęło? Teraz kontynuuje moją amatorską przygodę z malarstwem. Uczęszczam na lekcje rysunku i malarstwa. Dodatkowo rozwijam swoją pasję w Vedic Arct, czyli rysunku intuicyjnym oraz jako osoba posługująca się metodą prowadzenia zajęć wg. Arno Sterna. Co mnie cieszy najbardziej? Widok śladów pędzla pozostawionych na ścianach!

Dlaczego zainteresowałam się metodą Arno Sterna?

Na moim zainteresowaniu zaważyły dwie zaskakujące informacje:

– dzieci malują przez 1,5 godziny,
– niektóre z nich mogą malować za każdym razem to samo.

W czasie seminariów z Arno Sternem coraz bardziej przekonywałam się, że chcę stworzyć takie miejsce. Dać szansę dzieciom i nie tylko na swobodną ekspresję siebie.
Jak istotna jest swoboda, niesterowalna, pozbawiona oceniania i celu zabawa – o tym wie już coraz więcej psychologów, edukatorów i rodziców. Arno Stern i jego syn Andre mówią o tym od dawna i odważnie, odrzucając obraz celowej, ukierunkowanej zabawy kreowany przez komercyjne produkty.
Swoboda, lekkość i elastyczność umysłu, a także otwarcie na nieznane należą do fundamentów kreatywności. To można uzyskać innymi metodami niż malarskie. Tymczasem w Malowni dzieje się jeszcze coś.

Malownia umożliwia dojście do głosu pewnego fenomenu odkrytego przez Arno Sterna i nazwanego przez niego FORMULACJĄ.

Dla zachęcenia przytoczę kilka wypowiedzi Arno, które urzekły mnie tak bardzo, że dziś stworzyłam to miejsce:

„Droga malarska powstaje tylko i wyłącznie dla własnej przyjemności.”

„Chodzi o ucieczkę przed rozumem.”

„Do gry artystycznej niepotrzebny jest talent.”

„Każdy człowiek posiada w sobie zdolności, które muszą być ocalone, a nie tylko wspierane!”

Certyfikaty

Facebook
Twitter